štvrtok 19. novembra 2015

Audiokniha: Hunger Games - Suzanne Collinsová

Názov: Hunger games
Autor: Suzanne Collinsová
Interprét: Tereza Bebarová 
Vydavateľstvo: fragment 
Diely: Aréna smrti, Vražedná pomsta, Síla vzdoru
Dĺžka: 35 hodín 4 minúty
O čom je Hunger games?
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. To jsou Hunger games...
Šestnáctiletá Katniss chce nejprve jen zachránit svou sestru, která byla do této zvrácené reality show vylosována. Pak bojuje o holý život a snaží se přežít v divočině. Nevzdává se. Bouří se. Vzdoruje. V nesvobodném světě kolem sebe vyvolá revoluci. Postaví se do jejího čela. Zvítězí?
Nechte se strhnout příběhem lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody!
Zaposlouchejte se do podmanivého hlasu Terezy Bebarové a nechte se vtáhnout do dobrodružství, ve kterém jde o všechno.
Môj názor 
Po dopočúvaní audioknihy si uvedomujem, že písanie tejto recenzie mi pôjde oveľa horšie ako pri knihách. Začnem tým, že Hunger games určite všetci poznáte. Buď ako tri knihy od Suzanne Collinsovej alebo ako film. Knihy som čítala, filmy som videla a dnes vám niečo poviem o audioknihe.

S interpretáciou som spokojná. Tereza Bebarová nečítala iba hlas Katniss, ale aj ostatných postáv. Vôbec mi to nevadilo, pretože niekedy tak zmenila hlas, že som iba ťažko spoznala, že to hovorí stále ona. Vedela sa dobre vcítiť do svojej postavy a v jej hlase bolo cítiť veľa emócií. Príbeh sa však odohrával iba z pohľadu Katniss. A ja by som niekedy dala čokoľvek za to, aby som zistila, čo sa preháňa hlavami ostatných. Hudba v audioknihe vôbec nebola, ale nevadilo mi to. Príbeh je veľmi pútavý a len veľmi ťažko som sa od neho vedela odtrhnúť. Tak často som chodila po dome so slúchadlami, že to ostatných členov mojej rodiny rozčuľovalo. :) V audioknihe ide hlavne o prežitie, ale ani ľúbostný trojuholník tam nechýba. Nie je však veľmi dôležitý.
Bola to moja prvá audiokniha a aj keď som sa na začiatku bála, že sa mi nebude páčiť, nakoniec som s ňou veľmi spokojná a veľmi vám ju odporúčam. Ak ste však s počúvaním audiokníh ešte nezačali, odporúčam vám začať s trochu kratšími.
Celkové hodnotenie: 
Za audioknihu veľmi pekne ďakujem audioteke.
Vy si audioknihu môžete kúpiť tu.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára