nedeľa 20. decembra 2015

Knižný advent | Aké filmy si spájam s Vianocami?

Môj tretí článok do projektu Knižný advent vymysleného Adrianom. Ukážem vám filmy, ktoré si spájam s Vianocami a ktoré počas Vianoc nemôžu chýbať na našich televíznych obrazovkách.
Popletené Vianoce
Majiteľku malého obchodíku Alice (Alicia Witt) nič tak nedesí, ako blížiace sa Vianoce – práve počas najkrajších sviatkov roka sa má totiž zoznámiť s budúcimi svokrovcami. A, akoby to už i tak nebolo dosť náročné, jej snúbenec Will (Scott Gibson) má pricestovať až ďalším lietadlom... Ako na potvoru sa všetko ešte o čosi viac skomplikuje, keď sa nevysvetliteľne stratí Alicina batožina a pokazí sa jej telefón, takže sa s Willovými rodičmi nemá ako spojiť. Zrejme v tom má prsty sám osud, pretože netrvá dlho a pri výdaji batožiny sa zoznámi s potenciálnym švagrom Mattom (Mark Wiebe), vďaka ktorému napokon predsa len dorazí na miesto určenia. Keď spozná úžasnú Mattovu rodinu - mamu Penny (Susan Hogan), otca Joea (Richard Fitzpatrick) a starého otca Charlesa (Lawrence Dane) -, okamžite si získajú jej srdce svojou bezprostrednosťou, pohostinnosťou a kúzelnými vlastnými vianočnými tradíciami. Cíti skrátka, že sem dokonale zapadla, že je tu doma. Má to ale háčik, a nie práve malý – nemá to nič spoločné s Willom, ale temer všetko... S Mattom!

Tak tento film som prvýkrát videla včera keď išiel o deviatej večer na dome. (Inak bude dnes repríza o 17.45 na markíze alebo dome, ak by ste si ho chceli pozrieť.) Je to úplne skvelý film o Vianociach. Veselý aj smutný, ale je dobrý. Trochu som pri ňom plakala, ale to od šťastia na konci. Koniec je dobrý a všetko dopadne tak ako som chcela. :) Takže o 17.40 seďte pred televíznymi obrazovkami a čakajte, kedy sa začne.

Tři oříšky pro Popelku
Popelka je milé hodné děvče bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ konečně najít nevěstu. Osud však Popelce přeje více, než-li obě zlé ženy...

Tak tento film asi všetci dobre poznáte. Skvelá klasika, ktorá neomrzí pozerať stále dookola. My si ju zapíname každé Vianoce, po štedrovečernej večeri a ak ste tento film ešte nevideli, tak to rýchlo zmeňte.Sám doma
"Mám pocit, že jsme doma nechali něco důležitého," sdělí paní McCallisterová manželovi na palubě letadla směřujícího přes Atlantik do Paříže. To ještě netuší, že to co doma zapomněli je nejmladší člen jejich početné rodiny, Kevin. Tak začíná nejúspěšnější film roku 1990, vánoční komedie o zapomenutém synkovi a dvou nešikovných lupičích. Kevin vůbec nepropadne panice, právě naopak. Konečně může dělat všechno to, co jinak nemůže. Jezdit po koberci na kolečkových bruslích, přejídat se zmrzlinou, dívat se na nepřístupné filmy. Jeho štěstí však netrvá dlouho. Objeví se totiž dva zlodějíčkové, kteří si na dům McCallisterových dělají zálusk. Ani tentokrát však Kevin neztratí rozvahu a pořádně s lupiči zacvičí. Promění totiž dům v hotovou smrtonosnou past. Přes veškerou volnost a zábavu s lupiči se mu však pomalu začíná stýskat.
Polárny expres
Vždy veril v Dedo Mráza, i keď sa mu za to cynickí kamaráti posmievali. Jedného večera cez Vianoce mu pred domom zastaví vlak a rušňovodič ho pozve na jazdu na Severný pól. Chlapec so sebou berie prekvapených kamarátov a vydáva sa s nimi na výlet splnených detských snov. Tom Hanks miluje námet známej rovnomennej knížky a týmto filmom si spĺňa i svoj dávny detský sen. Technicky náročný film s monštróznym 150 miliónovým rozpočtom, vytvorený kompletne digitálnymi technológiami, bude viesť on sám - svojim hlasom a vizuálnou digitálnou verziou. Zahrá si totiž spomínaného rušňovodiča.


Doba ľadové - Mamutie Vianoce
Už jste to slyšeli? Vaši oblíbení prehistoričtí hrdinové se vrací ve zbrusu novém vánočním dobrodružství pro celou rodinu! Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na Santově „seznamu zlobilů”, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět!

Ktoré filmy si vy spájate s Vianocami? A ktoré pozeráte každý rok?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára