utorok 15. marca 2016

Návšteva Európskeho hlavného mesta kultúry

Napísať tento článok som sa chystala už približne dva týždne. Strašne lenivá som, nič sa mi v poslednej dobe nechce robiť.
26 a 27 februára som bola so sestrou a s babkou v Košiciach. Prespali sme v úplne mini byte uja a tety. Čo sa mi na ich byte páčilo bolo to, že kúpeľňu mali väčšiu ako kuchyňu. :D
Školu v piatok som so sestrou končila o 12:15. O jednej nám išiel vlak. Tak sme rýchlo išli domov, naobedovali sa, skontrolovali, či máme všetko a hurá na stanicu. Kúpili sme si lísty do Košíc a o 13:03 sme už sedeli vo vlaku. Okolo tretej sme už boli v Košiciach. Pri stanici nás čakali už teta aj ujo spolu s autom. V ich byte sme boli rýchlo. Najedli sme sa. Mali sme mäso so šťavou a ryžou bez cibule (neznášam cibuľu). Zahrali sme si Človeče, nehnevaj sa. Nestihli sme to dohrať, ale ja som bola so všetkými figúrkami najbližšie k cieli, takže to beriem tak, že som vyhrala. Večer o šiestej sme sa vybrali do Centrá voľného času, konkrétne do planetária. Bolo tam super. Mali sme prednášku o kométach. S celej prednášky sa mi páčilo najviac asi toto: Kométy si ako mačky: majú chvost a nikdy nevieš, čo spravia. Po prednáške sme šli do kupoli a cez ďalekohľad sme sa pozerali na hviezdy. Videli sme hviezdu Sírius, plejády, Jupiter a jeho mesiace a ešte niečo, na čo si neviem spomenúť. Späť sme sa vrátili okolo deviatej. Navečerali sme sa, pozreli sme si rozprávku Krúdovci, osprchovali sa, a potom sme šli spať.
Na druhý deň ráno som vstala o siedmej a naraňajkovala som sa. Dnešným programom bol Dom sv. Alžbety a obchodný dom Optima. O desiatej sme už stúpali po schodoch, ktoré viedli hore na vežu v Dome sv. Alžbety. Bol odtiaľ úžasný výhľad. Potom sme sa šli naobedovať do do Optimy. Dala som si kapustovú polievku, ktorá vôbec nechutila ako kapustová a grilované mäso s hranolkami a odpornou syrovou omáčkou. Potom sme išli na nákupy a ja som skončila s dvomi tričkami. Nakoniec sme išli do kaviarne a mohli sme si vybrať nejaký super ovocný pohár so šľahačkou a kapučínom. Ja som si dala "Detskú kávu", pretože na šľahačke bolo veľa lentiliek. :D Lenže káva bola veľmi horká, a tak som si do nej dala štyri cukre. Ale ona bola stále horká!! Nakoniec som ju však nejako vypila. O tretej som s babkou a so sestrou sedela vo vlaku na ceste domov.


Vchod do veže. V celej veži je spolu 160 schodov. 

Teta naše mená zapísala do pamätnej knihy. 

Zvon, na ktorý keď zazvoníte, tak ho počuť na polovicu Košíc.Alžbetina ulica


Strecha Domu sv., ktorý vyzerá ako perníková chalúpka. 


Vchod, ktorým sa vchádza dovnútra.

Hlavný vchod, ktorým sa bohužiaľ nedá dostať do kostola. 


Divadlo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára