pondelok 28. marca 2016

The Flash

zdroj
Obsah 
Jako malý chlapec se Barry Allen (Grant Gustin) stal svědkem záhadné vraždy jeho matky, z které byl nespravedlivě obviněn jeho otec. Barryho se poté ujali detektiv Joe West a jeho dcera Iris, která je jeho nejlepší kamarádkou. Barry se vypracuje ve forenzního analytika policie Central City. Je odhodlaný vyřešit nevysvětlitelné, nemožné, záhadné případy, motivován smrtí své matky a hledáním jejího skutečného vraha, který vlastní záhadné schopnosti. Stane se však obětí nehody ve S.T.A.R. Labs, když dojde k selhání urychlovače částic a během exploze je Barry zasažen bleskem, kvůli kterému upadne na 9 měsíců do kómatu. Když se probere, objeví svou novou schopnost - pohybovat se neuvěřitelnou rychlostí.
Bohužel se ale v Central City po explozi objeví víc lidí s nadlidskými schopnostmi a ne všichni je používají k dobrým účelům. Barry je tedy inspirován svými přáteli z práce a také maskovaným hrdinou Oliverem Queenem - Arrowem (Stephen Amell), kterému jednou zachránil život, když řešil případ ve Starling City, aby si nasadil kostým a stal se bdělým strážcem a hrdinou Central City - Flashem - Nejrychlejším člověkem, který kdy žil.... zdroj
zdroj
Môj názor
Tento seriál som začala pozerať niekedy pred rokom. Po pár epizódach som ho však vypla. Nedávno som sa k nemu však znovu vrátila. Ľutujem trochu, že som ho predtým prestala pozerať. Ale aspoň teraz nemusím čakať na ďalšie diely z prvej série, pretože už je kompletná. Prvú sériu mám za sebou, a teraz som začala pozerať druhú sériu. Zatiaľ som na piatej časti. Prvé diely v prvej sérií sú taká v pohode. Barry rieši rôzne zločiny a metahumans zatvára do väznice v S.T.A.R. Labs. Potom sa to však začne viac zamotávať a zauzľovať. A Barry pomaly prichádza na to, kto zabil jeho mamu. Prvá séria sa končí tak otvorene, že neviem, či by som prežila čakanie na druhú sériu. Ešteže som ju mala hneď po ruke. Zatiaľ, čo v prvej sérií sa rieši cestovanie v čase, v druhej sérií sa dozvedáme, že okrem našej Zeme, existuje ešte milión zemí, na ktorých ma každý svojho dvojníka. Len máte iné povolanie. V Zemi môžete byť napríklad policajtom, no v Earth2 ste napríklad elektrikárom. Vo flashovi sa dozvedám veľa zaujímavých vedeckých vecí. Aj keď si myslím, že aspoň polovica z nich nie je pravda. No, aj tak sa mi páčia. Herec, ktorý hrá Barryho/Flasha je strašne dobrý... ehm.. vlastne pekný. :D  Na to, ako rýchlo sa jeho život prevrátil naruby sa zachoval veľmi statočne. Obsadenie všetkých hercov sa mi páči. Wellsa som už zo začiatku nemala rada. Rovnako ako aj Joeovi, aj mne na ňom niečo nesedelo. Tušila som o ňom viac vecí ešte skôr než na to prišli v seriály. Ani ma neprekvapuje, čo sa z neho stalo. Ak pozeráte Arrowa a máte ho radi, určite si zapnite aj tento seriál. Ja som Arrowa nevidela, ale plánujem to niekedy v budúcnosti zmeniť, pretože niektoré časti vo Flashovi súvisia s tými v Arrowovi. Dúfam, že som vás tými svojimi divnými blábolami nevystrašila a seriál si pozriete a tiež dúfam, že si pri ňom trochu oddýchnete, a že sa vám bude páčiť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára