nedeľa 4. decembra 2016

Knižný advent / Vianočný wishlist

Tento rok sa už tretíkrát koná projekt Knižný advent, ktorý vymyslel Adrián z blogu Universe of wonderful books. Zapojila som sa doň ešte minulý rok a veľmi som sa potešila, keď som sa dozvedela, že sa koná aj teraz. Ak vás zaujal, budem veľmi rada, keď sa zapojíte aj vy. Toto je prvý článok z projektu a jeho téma je Vianočný wishlist.
"Príbeh o priateľstve dvoch chlapcov, ktoré je ako vesmír: magické a bez hraníc." Týmito slovami sa začína anotácia na knihu Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru. No neznie to magicky? Verím, že rovnaká bude aj kniha. Po množstve kladných recenzií, ktoré som si prečítala, som si tým takmer istá. Dám ti aj slnko je o dvojčatách menom Jude a Noe. Túto knihu chcem už dlho. A ani poriadne neviem prečo. Recenzie ma však vedia nahovoriť na knihy, ktoré by som inak nečítala. Na túto knihu ma tiež nalákali recenzie rovnako ako aj na Ari a Danteho. Napísala som si o ňu dokonca Ježiškovi, tak snáď bude pod Vianočným stromčekom. Kto je kto v tieňosvete je prvá kniha pre všetkých fanúšikov tieňolovcov. Takže nie je žiadnym prekvapením, že by som si ju chcela prečítať. 

Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru 

Príbeh o priateľstve dvoch chlapcov, ktoré je ako vesmír: magické a bez hraníc. O priateľstve, vďaka ktorému objavíte pravdy nielen o sebe, ale aj o ľuďoch, akými by ste raz chceli byť. Dante je výrečný a sebaistý. Ari ťažko hľadá správne slová a v ničom si nedôveruje. Danteho pohlcuje poézia a umenie. Ari tápa v spomienkach na staršieho brata, ktorý skončil v base. Zdá sa, že chlapec ako Dante s jedinečným pohľadom na svet, bude tým posledným, komu sa podarí zbúrať múry, čo si okolo seba vystaval Ari. Keď sa Ari a Dante stretnú, vznikne medzi nimi puto, ktoré nastaví zrkadlo pravde skrytej v hĺbke duše, a pomôže im odhaliť, akými ľuďmi by sa raz chceli stať. No do cesty sa im stavia mnoho prekážok a len viera v seba - a v silu ich priateľstva - je spôsob, ako zo života vyťažiť čo najviac.

Dám ti aj slnko

Výnimočný príbeh od autorky románu Nebo na dosah. To pravé pre nedočkavých fanúšikov Johna Greena, Gayle Forman a Rainbow Rowell.
Dvojčatá Jude a Noe znamenajú jeden pre druhého všetko. Keď majú trinásť, Jude príde na to, že je krásna a Noe, že je gej. Noe miluje okrem sestry už len kreslenie a robí všetko pre to, aby sa dostal na prestížnu umeleckú školu. Jude zamestnávajú viac chlapci. O tri roky je všetko inak. Na školu snov sa dostala Jude, ale je z nej utiahnutá sivá myška, čo sa skrýva za svoje obrazy. Z Noema sa stal pártyboy a lámač babských sŕdc. A ich mama je mŕtva. Dvojčatá spolu ledva prehovoria a ani jeden vlastne nevie prečo. Neuvedomujú si, že každý z nich tvorí len polovicu príbehu, a keby si k sebe našli cestu, dokázali by poskladať svoj svet dokopy, získali by druhú šancu na šťastný život.

Kto je kto v tieňosvete

Limitované vydanie bonusovej knihy k Tieňoloveckej ságe od Cassandry Clare.
Bez tejto knihy nie si oddaným fanúšikom Tieňoloveckej ságy! Krátke medailóniky hrdinov zo sérií Nástroje smrteľníkovPekelné strojePríbehy z Tieňoloveckej akadémie, a dokonca aj zo sérií Posledné hodiny a Tajomná temnota sú len doplnkom úžasných farebných portrétov, ktorých autorkou je Cassandra Jean – autorka všetkých oficiálnych fanartov k Tieňoloveckej ságe. Chcete sa dozvedieť doteraz neznáme zaujímavosti o živote svojich obľúbených hrdinov? Táto kniha je pre vás. Chcete mať doma prenádherné portréty postáv z celej Tieňoloveckej ságy? Tak túto knihu jednoducho musíte mať!
Všetky skvelé miesta patrí k trochu depresívnejším knihám. A ja presne také milujem. Neviem prečo, ale rada pri knihách plačem alebo sa smejem. A k tejto knihe viem aj zopár spoilerov, takže to budem na 100% plakať. Winter je štvrtý diel zo série Mesačné kroniky od úžasnej autorky Marissi Meyerovej. A ja ako pravý fanúšik tejto série musím túto knihu mať. Je to riadna bichľa. Ale čím hrubšia kniha, tým lepšie. Kristy na svojom blogu Čítaj a môžeš byť kým chceš pridala recenziu na knihu Uvoľnení od Neala Shustermana. Názov knihy je divný.. ale no čo už. Ale vyzerá to fakt zaujímavo. Už si ani poriadne nepamätám, o čom to je, no strašne to chcem.

Všetky skvelé miesta

Theodora Fincha trápia depresie. Každý deň premýšľa nad smrťou, no zároveň hľadá dôvody, prečo žiť. 
Violet Markeyová ráta dni do maturity, aby mohla ujsť z malého mesta, kde ju prenasledujú bolestné spomienky na sestrinu tragickú smrť. Navzájom sa nepoznajú, až kým sa obaja neocitnú na rímse školskej zvonice, s pohľadom upretým na chodník šesť poschodí pod nimi. Dole sa zhlukujú študenti a škodoradostne pobádajú Fincha, aby skočil. Na výčiny problémového študenta už sú zvyknutí. Čo tam však robí Violet? Keď dvojica napokon cúvne, na druhý deň sa v školských novinách objaví článok o hrdinke Violet, čo zachránila čudáka Fincha. Nebolo to však naopak? Finch je novou známosťou uchvátený a Violet presvedčí, aby spolu pracovali na školskom projekte – túlali sa po Indiane a spoznávali jej neobjavené zákutia, všetky skvelé miesta, o ktorých mnohí ani netušia. Práve tam si uvedomia, že môžu byť sami sebou, zbaviť sa nálepiek, ktoré im dávajú tí, čo ich vôbec nepoznajú. Skrátka môžu byť konečne šťastní. Zdanie však občas klame, najmä ak je smútok priveľký. ..

Winter

Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům?

Uvoľnení

Amerika v budúcnosti sa spamätáva z následkov vojny medzi dvoma stranami znepriatelenými pre rozdielne názory na ochranu života. Jej výsledkom je uzákonenie „uvoľnenia“, podľa ktorého deti medzi trinástym a osemnástym rokom možno poskytnúť na odobratie a následnú transplantáciu orgánov. Súhlas dávajú rodičia z rozličných dôvodov: dieťa je problematické, sirota v štátnom ústave, rozvedení manželia sa nevedia dohodnúť na výchove... Náboženskí fanatici poskytujú svojho desiateho potomka ako obeť Bohu, desiatok.

Niektorí „uvoľnení“ sa mlčky podriadia, iní sa nechcú len tak vzdať. Na ceste za prežitím sa náhodou stretnú traja mladí ľudia: búrlivák Connor, sirota Risa a spočiatku poddajný ľudský desiatok Lev. Ak sa im podarí dožiť osemnástky, nikto im neublíži, ibaže v pomätenom svete, ktorý si brúsi zuby na každý kúsok ich tela od rúk až po srdce, sa osemnáste narodeniny zdajú nekonečne vzdialené.
Lady Midnight je nový diel z ďalšej série od Cassandri Clareovej, ktorý by mal vyjsť v januári 2017. A rovnako ako pri knihe Kto je kto v tieňosvete ju musím mať. Because I Shadowhunters. Od Ruty Sepetysovej som čítala knihu Medzi odtieňmi sivej, ktorá ma veľmi neohúrila. Čakala som slzy, no žiadne neprichádzali. Ale chcem dať Rute ešte jednu šancu, a to v podobe knihy Sůl moře. Okolo Illuminae je teraz veľké haló a kniha mi príde veľmi sympatocká. Sci-fi väčšinou nečítam, ale prečo nie?

Lady Midnight 

The Shadowhunters of Los Angeles star in the first novel in Cassandra Clare's newest series, The Dark Artifices, a sequel to the internationally bestselling Mortal Instruments series. Lady Midnight is a Shadowhunters novel. It's been five years since the events of City of Heavenly Fire that brought the Shadowhunters to the brink of oblivion. Emma Carstairs is no longer a child in mourning, but a young woman bent on discovering what killed her parents and avenging her losses. Together with her parabatai Julian Blackthorn, Emma must learn to trust her head and her heart as she investigates a demonic plot that stretches across Los Angeles, from the Sunset Strip to the enchanted sea that pounds the beaches of Santa Monica. If only her heart didn't lead her in treacherous directions...Making things even more complicated, Julian's brother Mark-who was captured by the faeries five years ago-has been returned as a bargaining chip. The faeries are desperate to find out who is murdering their kind-and they need the Shadowhunters' help to do it. But time works differently in faerie, so Mark has barely aged and doesn't recognize his family. Can he ever truly return to them? Will the faeries really allow it? Glitz, glamours, and Shadowhunters abound in this heartrending opening to Cassandra Clare's Dark Artifices series.

Sůl moře

V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, z které jste země a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: Chtějí přežít. Autorka knihy V šedých tónech se vrací do dob druhé světové války se svým novým románem, jenž vrhá světlo na jednu z nejhorších – přesto téměř neznámých – válečných tragédií.

Illuminae

Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

Aké knihy by ste vy radi našli pod Vianočným stromčekom?

2 komentáre:

  1. S tou Winter sme sa zhodli :D A ja som si ju nakoniec včera objednala, aj keď je to vážne drahá kniha a bolo mi až ľúto dať za ňu toľké peniaze, no na druhej strane je to kvalita a vypredáva sa vážne rýchlo, takže tentokrát už nič nenechám na náhodu...veľmi sa na ňu teším ^.^ Súl moře láka aj mňa, na tú som úplne zabudla...a Dám ti aj slnko bola naozaj pekná YA, taká iná, nečakaná...no skrátka skvelá ;)) Prajem ti, aby si si pod stromčekom našla aspoň jednu vytúženú knihu ;))

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Na to, že sme sa zhodli som myslela aj ja, keď som si pozerala tvoj článok. :D Podľa mňa si dobre spravila, keď si si to objednala. No čo ak to nájdeš na Vianoce pod stromčekom, keďže si si už o knihu písala Ježiškovi? Ten tvoj list Ježiškovi bol úžasný Mony. Krásne si to napísala. :) Mňa tú tému nenapadlo poňať inak ako formou wishlistu. Mám také podozrenie, že pod Vianočným stromčekom sa bude ukrývať práve Dám ti aj slnko (Ježiško nie je veľmi nenápadný)... no uvidíme. :D Aj ja ti prajem, aby si od Ježiška pod stromček dostala aspoň jednu vytúženú knihu a aj zajtra kopu sladkostí v čižme. :D

      Odstrániť