piatok 14. júla 2017

Ako prebiehali moje dva týždne prázdnin?

Nudila som sa. Nudím sa. A budem sa nudiť. Týmito troma vetami by sa dali zhrnúť celé letné prázdniny. No aj napriek tomu, že sú prázdniny, tak nič nestíham.
Vstanem približne o 9:30. A to je zle. Nemám rada, keď dlho spím, pretože potom ma celý deň bolí hlava. Do takej desiatej sa vyteperím z postele. Spravím si raňajky. Väčšinou niečo s vajíčkom. Napríklad takú praženicu alebo vajíčkovú pomazánku (fakt odporúčam, je veľmi dobrá). Spravím si kapučíno alebo horúcu čokoládu (to znamená, že si spravím kapučíno a prisypem do toho kakao zmiešané s práškovým cukrom... fakt to potom chutí ako čokoláda z automatu). Nadopujem sa tabletkami. Ibalgin/Paralen na chorobu, celaskon (vitamín C), aby som mala nejaké vitamíny a cezera (to beriem na kožu). Už koncom školského roka som začínala byť chorá a stále som. Ráno sa zobudím so zapchatým nosom, bolesťou hlavy a s boľavým hrdlom. Preto ten ibalgin. Po raňajkách vykonám tie všetky ranné hygienické veci (veď viete, umyjem si zuby, atď..). V živote som si neumývala zuby pred raňajkami až po. Aký by potom malo zmysel umyť si zuby pred raňajkami? Minule som niekde čítala, že najdôležitejšie je umývať si zuby večer, pretože mám v zuboch a medzi zubami jedlo z celého dňa. Doobeda so sestrami pozriem v obývačke dve časti zo seriálu The last ship. Nemala som od toho žiadne veľké očakávania, ale je to prekvapivo veľmi dobré.
O 12:30 sa naobedujem. Som zvyknutá tak obedovať, pretože o takomto čase som obedovala aj cez školský rok. Do takej pol tretej buď pôjdem na počítať skontrolovať mail a blogger alebo si čítam knihu. Som sestrami máme rozvrhnutú prácu, kto čo kedy robí. Ja upratujem kuchyňu v pondelok a v utorok. Takže od pol tretej do tretej upracem kuchyňu (umyjem riad, utriem ho, poutieram riad z umývačky, poutieram stôl a kredenec, všetky veci dám na svoje miesto). O tretej príde ocko s roboty. Občas s ním hrám hru 2048. Teda on ju hrá. Ja mu len hovorím, čo má robiť. :D A počas dňa, ak treba tak pomáham. Zbieram šaty zo stojana, trhám burinu v záhradke, atď,..
V stredu som dostala chuť na niečo sladké, a preto som sa rozhodla, že spravím koláč. Sama. Bez cudzej pomoci. Ja! Chápete to? Normálne som bola na seba hrdá, keď som ho dokončila a bol jedlý. :D :D Pomoc som potrebovala iba raz, a to tiež iba preto, že som nevedela, kde je na odmerke 100g práškového cukru. Robila som orechovú salámu. Trebalo mi na to 250g práškového cukru. Doma sme mali možno takých sto. Tak som trochu improvizovala a dala som tam kryštálový cukor. Myslela som si, že celý koláč pokazím. Ale asi to nevadilo, pretože bol dobrý a všetkým chutil. Potom viem ešte jeden koláč spraviť bez pomoci. Vianočné perníčky. Ale tie urobím asi radšej až na Vianoce. :D.
Poobede hrám so súrodencami rôzne hry. Človeče nehnevaj sa alebo aktivity. Neskôr na posteli čítam knihy a pritom počúvam piesne od speváka, ktorého som v poslednej dobe začala počúvať - Toma Odella. Zamilovala som sa do jeho hlasu. Trošku mi aj výzorovo pripomína Štěpána Urbána. Najviac sa mi páči asi jeho úplne prvá pieseň - Another Love.
Ráno pozerám seriál The last ship. Poobede, keď idem na počítač, tak si zapnem seriál Good witch. A večer pozerám so sestrou seriál Downton abbey. Najviac sa zo všetkých troch seriálov teším práve na Downton abbey.Je to historický seriál. Asi preto.
V noci čítam do polnoci buď nejakú knihu alebo si pozriem nejaký film v mobile. Preto neskoro vstávam. Pretože chodím neskoro spať. Ale keď ja si nemôžem pomôcť. Ak by som mala zhrnúť celý svoj prázdninový deň, tak nerobím nič iné, len pozerám do televízora, počítača, mobilu alebo knihy. Ale najviac pozerám práve do knihy. Dala som si za cieľ, že prečítam cez prázdniny dvadsať kníh. Päť už mám za sebou. A vyzerá to tak, že by som to mohla splniť.
Nedávno sa vrátil brat z Prahy (študuje informatiku a matematiku na Karlovke). Keď v októbri odišiel, tak som sa mu nasťahovala do izby. A keď sa teraz vrátil, tak som sa musela naspäť nasťahovať k mladšej sestre. Mladšie sestry sú diabli v prevleku. Zatiaľ spolu ako-tak vychádzame. Ja len čakám na moment, kedy nám obom pretečie pohár trpezlivosti... a to sa neskončí dobre. S ňou sa proste vychádzať nemá. Tí, čo máte mladších súrodencov, tak ma určite chápete. 
Z filmov, ktoré som naposledy pozerala večer na mobile vám odporúčam Power rangers, Kráľ Artuš a Tron. Fakt sú dobré. Ešte dávnejšie som si chcela pozrieť film Tron. Naposledy som ho pozerala, keď som mala možno takých desať rokov. Pamätala som si z neho až to, že hlavná postava je chlapec, ktorý má výrazné oči a že tam je potom dievča, ktoré ma čierne vlasy. To je fakt "veľa" indícií na to, aby som identifikovala, aký film to bol. Pýtala som sa sestry, ale tá tiež nevedela. Si asi viete predstaviť, aká som bola zúfala. Keď sa v utorok brat vrátil z Prahy, tak na to prišiel. V tej chvíli som bola asi najšťastnejší človek na svete. V tom filme hrá herec menom Garrett Hedlund. Môžte ho poznať ako Murtagha z filmu Eragon, Kapitána Hooka z Petra Pana (z toho nového divného) alebo hral ešte aj filme Nezlomný. (O filme Nezlomný som písala aj článok. Môžte si ho prečítať TU.)

Chcela som, aby sme ma spoznali trošku aj bližšie, preto som pre vás nepísala tento článok. Ak ste ho dočítali až do konca, tak vám gratulujem. Ja som strašne ukecaná osoba. :D Chcela som vám povedať všetko a dúfam, že som na nič nezabudla. Snáď vás čítanie tohto článku bavilo (a možno aj pobavilo). Verím, že sa stretneme možno ešte pri nejakom inom z podobného súdka. Užite si prázdniny! ;)

2 komentáre:

  1. Tom Odell je pre mňa úplne najobľúbenejší umelec. Jeho pesničky sú skvelé a jedinečné. Už sa neviem dočkať, kedy si vypočujem Another love na Grape festivale :))).

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Nepočúvam Toma Odella veľmi dlho, no zatiaľ môžem povedať, že moje srdce si určite získal. :) Uži si festival. ;)

      Odstrániť