sobota 29. júla 2017

Knihy, ktoré mi poslednú dobu padli do oka #2

Predchádzajúci článok z tejto rubriky si, ak vás zaujíma, prečo som s touto rubrikou začala a čo je jej cieľom, môžete prečítať na tejto adrese.
Ešte v marci som bola v kine na rozprávku Kráska a zviera v hlavnej úlohe s Emou Watson. Rozprávka Kráska a zviera je už od detstva mojou najobľúbenejšou. A keď natočili aj hranú verziu tejto rozprávky, neváhala som a musela som na to ísť do kina. Keď som videla, že vyšla aj kniha Kráska a zviera, neváhala som a pridala som si ju do mojej poličky TBR. Myslím, že na túto rozprávku nebudem stará nikdy. O tom, že si túto knihu musím prečítať, ma presvedčila aj táto recenzia. Nedávno ste si na blogu mohli prečítať recenziu na knihu Mrazivý oheň. Mojou prvou prečítanou sériou bola Dědička, ktorej dej sa točí okolo tak trochu iných trolov. Postavy v autorkinej ďalšej sérii Příběh ze světa Kaninu sú takisto trolovia. Mrazivý oheň si ma nijako zvlášť nezískal, no určite by som chcela vedieť ako dej pokračuje a čím novým ma autorka dokáže prekvapiť. Preto si nenechám újsť ani druhý diel z tejto série.
**********************************************************************************
Kráska a zviera - Kolektív autorov:
Belle chce od života viac, než jej dokáže ponúknuť malé mestečko, v ktorom žije. Svojím jedinečným pohľadom na svet, silnou nezávislosťou a láskou ku knihám tam vyčnieva z davu. Túži po cestovaní a dobrodružstvách, po napínavom živote ako v príbehoch, ktoré číta. Ale keď Bellinho milovaného otca uväzní vo svojom začarovanom hrade netvor, všetko sa zmení. Belle si odvážne vymení s otcom miesto a dúfa, že sa jej podarí utiecť. Ale keď začne netvora a jeho záhadné sídlo lepšie spoznávať, uvedomí si, že ich spoločný príbeh môže byť zaujímavejší, než si kedy dokázala predstaviť.
Políbená ledem - Amanda Hockingová:
Ve velkolepých síních křišťálového paláce se skrývá tajemství, které hrozí zničit celé království… Bryn Avenová se odmítá vzdát snu sloužit království, které miluje. Tento sen ji teď přivede do úplně nového světa… a třpytivého paláce Skojarů. Národ Skojarů potřebuje ochránit před tím samým brutálním nepřítelem, který ohrožuje Kanince, a Bryn jim chce pomoci. Sama je poloviční Skojarka a tohle je pro ni šance zjistit něco o svém ztraceném dědictví. Na Bryninu misi dohlíží její šéf Ridley Dresden, ale když jejich nepopiratelná přitažlivost nabere žhavé obrátky, jejich vztah dostane úplně jiný rozměr – na který není ani jeden z nich připraven. Jak se ti dva noří hlouběji do světa Skojarů, začínají odhalovat dlouho skrývané tajemství. Brzy vyjde najevo temná pravda o Brynině vlastním milovaném Kaninském království a zcela změní její postavení v něm… a ohrozí všechny, které miluje.
Autorkina veľmi známa séria Mesačné kroniky si ma bezpodmienečne získala. Preto je celkom isté, že si bez váhania chcem prečítať aj ďalšiu autorkinu knihu, ktorou je Bez srdce. Viem, že to je reteling na Alicu v krajine zázrakov a viac ani vedieť nemusím. Moja sestra miluje Alicu a svojím nadšením pre túto knihu nakazila aj mňa. Čítala som na ňu pár rozporuplných recenzií, no aj tak verím, že sa mi bude páčiť. Ani vlastne neviem, prečo mám vo svojou TBR aj knihu Caraval. Poznáte ten pocit, keď je kniha ospevovaná a vy chcete vedieť, čo na nej všetci vidia? Tak presne taký postoj pociťujem práve ku Caravalu. Dejovo mi to dosť pripomína Nočný cirkus, ale tuším, že to bude niečo úplne iné. Toľko to odkladám, že by som sa nedivila, keby som sa k tomu tento rok ani nedostala. :D 
**********************************************************************************
Bez srdce - Marissa Meyerová:
Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.
Caraval - Stephanie Garberová:
Ať už jste o Caravalu slyšeli cokoli, určitě se to nevyrovná realitě. Je to víc než hra! Je to magie. Scarlett vždy toužila Caraval zažít a letos dostala pozvánku. Jenže vzápětí unese její sestru Tellu tajemný režisér celého představení. Není se čeho bát, Caraval je přece jen zdání. Ale co když ne? Ať už je to jakkoli, Caravalem musí Scarlett projít i se zlomeným srdcem a sestru rychle najít, než se spustí nebezpečný dominový efekt následků a navždy ji ztratí.
Kdybychom se neviděli ma dlhú dobu obchádzalo. Jasné, kniha ma prekrásnu obálku, no ja som jej napriek tomu nevenovala prílišnú pozornosť. Veď aj vzhľad predsa dokáže klamať. Úplne som sa s ňou zoznámila v tejto recenzii. A povedať, že ma zaujala, by bolo slabé. O knihe Po zemi bloudím dál som za po prvýkrát dozvedela vďaka ankete, ktorú som vyplňovala. Zaujala ma už na prvý pohľad svojou nádhernou obálkou. Po prečítaní anotácie a po zhliadnutí tohto videa som však dospela k rozhodnutie, že v tomto horúcom letnom počasí je to pre mňa to pravé. 
**********************************************************************************
Kdybychom se neviděli - Cynthia Handová:
Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit. Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky. Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno. Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál.
Po zemi bloudím dál - Rae Carsonová:
Mám zlato v krvi, v dechu, dokonce i ve skvrnkách v očích. Lee Westfallová má semknutou, láskyplnou rodinu. Má domov, který miluje, a svou věrnou kobylku. A má i nejlepšího kamaráda – který by možná chtěl být něčím víc. Kromě toho má ale i tajemství. Lee dokáže v okolním světě vycítit zlato. Zlaté žíly hluboko v zemi. Malé valounky v potoce. Dokonce i zrnka zlatého prachu, co někomu zalezla pod nehet. I za nejkrutějších zim díky tomu své rodině zajistila bezpečí a dostatek zásob. Čeho by byl ale člověk schopen, aby si dívku s takovou mocí přivlastnil? Mohl by kvůli tomu i vraždit. Když Lee přijde o všechno, co je jí milé, uteče na západ do Kalifornie – kde zrovna objevili zlato. Třeba se z ní vyklube to jediné místo na světě, kde může být Lee sama sebou. Pokud ovšem přežije cestu.
Ak ma poznáte už dlhšiu dobu, viete že zbožňujem fantasy knihy, v ktorých pozadí je aj trochu žánru young adult. A Ódinovo dítě mi príde ako tá pravá fantasy pre mňa. To, že vyhrala cenu najlepšej norskej fantasy roku 2014 už ani nespomínam. Kým však vydavateľstvo Host nevydalo druhú knihu z tejto série - Plíseň, nejavila som o túto knihu prílišnú pozornosť. Pociťovala som k nej skôr odpor ako záujem. Nebudem vám klamať, bolo to kvôli obálke. Rozhodla som sa však svoje predsudky hodiť za hlavu a teraz v nej vidím isté čaro. Snáď nesklame. A poslednou knihou, ktorú vám dnes predstavím je posledný diel zo šesťdielnej série Nástroje smrteľníkov od známej autorky Cassandri Clare, ktorý nesie názov Mesto nebeského ohňa. Rok trvá môj druhý re-reading tejto série a zostáva mi prečítať si už iba poslednú časť. Svet tieňolovcov, ktorý autorka stvorila je prakticky mojou srdcovkou. Cassandrin štýl je taký ľahký a vtipný, že prečítať si od nej 500 stranovú knihu nie je vôbec žiadny problém. Ak ste s touto autorkou dosiaľ nemali žiadne skúsenosti, odporúčam vám jej knihy všetkými desiatimi.
**********************************************************************************
Ódinovo dítě - Siri Pettersen:
První díl fantasy trilogie Havraní kruhy.
Představ si, že ti chybí něco, co všichni ostatní mají. Něco, co dokazuje, že patříš do jejich světa. Něco tak důležitého, že bez toho jsi nikdo. Nákaza. Pouhý mýtus. Hirka se v den svých patnáctých narozenin dozvídá, že je Ódinovo dítě – bezocasá zrůda z jiného světa. Opovrhovaná, obávaná a pronásledovaná. Člověk. Někdo si však nepřeje, aby její tajemství vyplulo na povrch, a hodlá to zajistit všemi prostředky. Zmatená Hirka musí uprchnout, protože jí jde o život. Existují však nebezpečnější stvoření než Ódinovy děti a Hirka není jediná, kdo prošel bránou mezi světy…
Mesto nebeského ohňa - Cassandra Clare: (anotácia obsahuje spoilery z predchádzajúcich dielov)
V epickom finále Nástrojov smrteľníkov - najpopulárnejšej mestskej fantasy súčasnosti - sa musí Clary s ostatnými Tieňolovcami postaviť najväčšiemu zlu na svete: Clarinmu bratovi. Nočné mory sa stali skutočnosťou. Sebastianovi Morgensternovi sa podarilo rozdúchať nepokoje medzi Tieňolovcami. S Pekelnou čašou v rukách premieňa Tieňolovcov na temné stvorenia, ktoré sa musia postaviť proti vlastným rodinám i milovaným. Vystrašení Tieňolovci hľadajú útočisko v Idrise, no so všetkými bojovníkmi proti temnote za začarovanými hranicami ich domoviny, kto ochráni svet pred démonskou inváziou? Keď sa prezradí najhrozivejšie sprisahanie proti Tieňolovcom v dejinách, Clary, Jace, Isabelle, Simon a Alec musia zutekať pred hnevom Rady. Na ceste za zbraňou schopnou zničiť Sebastiana vkročia do démonských dimenzií, kam Tieňolovci nikdy nezavítali a z ktorých sa ešte žiaden smrteľník nevrátil živý... V šiestom a poslednom pokračovaní celosvetovo megaúspešnej ságy Nástroje smrteľníkov musia čitatelia obetovať životy obľúbených hrdinov, vzdať sa lásky, pre ktorú mnohí padli, a vyrovnať sa so zmenou sveta, ktorý už nikdy nebude taký ako predtým.

Zaujala vás niektorá zo spomínaných kníh?
Čítali ste niektoré z kníh, ktoré som vám dnes predstavila? 
A na záver ešte jedna otázka: Ktoré knihy v poslednej dobe padli do oka vám?

2 komentáre:

 1. Aj ja zbožňujem Krásku a zviera, to je taký nádherný príbeh a knižku by som si taktiež rada prečítala♥^.^♥ Veľmi sa mi páči obálka knihy Políbená ledem, ale celkovo táto séria má krásne obálky, no knihy sa ku mne nikdy nedostanú, to viem, lebo ma fakt nelákajú :D
  Od Marissy by som ďalšiu knihu veru brala :D Aj keď ešte nemám prečítanú celú sériu Mesačných kroník, no už len so Cinder si ma získala, takže určite sa na to pozriem bližšie. Caraval ma neláka vôbec, viem, že je okolo neho veľké Haló, ale zaujala ma iba obálka, tá je fakt krásna :) Och, po knihe Po zemi bloudím dál pokukujem i ja...to vyzerá tak sľubne ^.^ A čo sa týka mňa, tak ja radšej ani novinky nevyhľadávam, lebo fakt som švorc a tie knihy sú až príliš veľkým lákadlom, takže sa im stránim a venujem sa tým, ktoré ma čakajú už istú dobu v poličke :D
  Prajem ti krásny deň ;))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, Kráska a zviera je nádherný príbeh.♥ :) Snáď sa k nemu čoskoro dostaneme. ;) Obálky série Kroniky Kaninu sú úžasné, no trochu nechápem obálku poslednej knihy zo série. Nezapadá trochu k tým ostatným. :/
   Ako sa hovorí... od Marissy Meyerovej by som si prečítala aj nákupný zoznam. :D Určite to musíš dobehnúť a prečítať si aj zvyšné knihy zo série. :) Aj keď musím sa priznať, že Winter som zatiaľ nečítala ani ja. Mám trošku okno v tom, o čom boli predchádzajúce diely, tak by som si chcela dať re-reading, a potom sa pustiť do Winter.
   Pomaly začínam prehodnocovať svoje rozhodnutie prečítať si Caraval... ale tak ešte sa rozhodnem. Teraz keď to halo okolo knihy pomaly utícha, tak čítam viac a viac negatívnych recenzií. :/ A aj mňa dosť zaujala obálka. :D
   Vážne pokukuješ po knihe Po zemi bloudím dál? :O Prehodnocuješ svoj názor na knihy žánru YA? :D Ale chápem ťa. Téma knihy je nezvyčajná a originálna. :) Ale ešte vždy tu máš možnosť knižnice. Aj keď je pravda, že novinky tam veľmi nemajú.
   Aj ja ti prajem krásny deň. :) A ďakujem za komentár.♥ :)

   Odstrániť