O mneVolám sa Julka. Mám 16 rokov. Som malé blonďaté stvorenie s modrými očami. Navštevujem Gymnázium armádneho generála Ludvíka Svobodu v Humennom. Mám poškodený zrak, takže musím nosiť okuliare. Som krátkozraká. Kontaktné šošovky nenosím, ale keď budem staršia tak si ich asi kúpim. Nosiť okuliare je totiž dosť veľká nevýhoda. Rada čítam knihy, cestujem a vytváram rôzne kreatívne veci, a preto som si založila tento blog, na ktorom môžete vidieť články rôzneho druhu.


Knihy

Ako správný knihomoľ milujem knihy, a preto sa im aj vo svojom voľnom čase venujem. Či už sú to fantasy, dystopie, romantické alebo rôzne iné (vyberavá veľmi nie som).
Ako ste si už určite museli všimnúť, písanie recenzií mi veľmi nejde, ale snažím sa (aj keď to niekedy odfláknem).

Recenzie

Nie som žiadny profík v písaní recenzií. Píšem len svoje pocity a to, ako sa mi kniha páčila/nepáčila. Moje recenzie sú subjektívne. Nechcem nikoho uraziť, či odradiť od kúpenia nejakej knihy. Len píšem svoj názor. Nechcem od vás nič iné, len aby ste to rešpektovali. 

Fotenie

Mám jeden úžasný digitálny fotoaparát, ktorý som dostala na Vianoce. Je to môj kamarát Nikon, ktorá ma niekedy nepočúva, ale robí úžasné fotky... V posledne dome však častejšie používam fotoaparát vo svojom mobile, pretože mi to príde ako rýchlejší spôsob zvečniť si daný moment.

Voľný čas

Svoj voľný čas väčšinou trávim čítaním kníh. Doma máme plno kníh a mam aj ďalších štyroch súrodencov, takže si knihy môžem požičať aj od nich. Do knižnice som kedysi, keď som bola malá chodila, no teraz už nechodim. Knihy si buď kúpim alebo požičiam od kamarátov a súrodencov.
Svoj voľný čas vyplňujem aj pozeraním filmov a seriálov.
Škola
Chodím do 9.A triedy na základnej škole, ktorá stojí v mojej dedinke Koškovce. Celkom rada do nej chodím, pretože máme super učiteľov a úžasných spolužiakov. V budúcnosti by som chcela byť učiteľkou. Chcela by som učiť deti na základnej škole na druhom stupni predmety dejepis a slovenský jazyk... Tak takto nejako som rozmýšľala, pokiaľ som ešte chodila na strednú školu. Moje životné ciele sa však potom, ako som začala chodiť na strednú školu, zmenili. Učiteľka by som chcela byť stále, či by som chcela učiť na druhom stupni základnej školy, tak nad tým ešte premýšľam, ale na 101% viem, že slovenčinu učiť nebudem. Moja terajšia slovenčinárka mi ju úplne zhnusila. Moja učiteľka si žije vo vlastnom svete a často sa správa, akoby sem spadla z nejakej planéty. Ale tak čo... zvykla som si už na ňu.. ale niekedy sa vážne správa ako deti v materskej škôlke. Dejepis ma tiež neučí neviemako úžasná učiteľka, no ten je stále mojou vášňou. Naše dejiny ma jednoducho fascinujú a historické romány alebo knihy s tématikou cestovania v čase som vždy mala veľmi rada.

Hudba

Mojou obľúbenou hudobnou skupinou je Imagine Dragons. Ich piesne môžem počúvať snáď dookola a vždy mi vykúzlia úsmev na tvári. Moja obľúbená pieseň od nich je Bleeding out. Skoro všetky piesne od nich mám rada. Zatiaľ som našla len jednu, ktorá sa mi nepáči.
Piesne, ktoré počúvam stále dookola (od Imagine Dragons): Amsterdam, Bleeding out, Demons, Every night, Hear me, Gold, I bet my life, It´s time, On top of the world, Radioactive, Shots,...
Imagine dragons zostalo mojou obľúbenou skupinou až doteraz. Odvtedy im však pribudlo veľa nových piesní a zvlášť som si zamilovala Next to me (čo je moja budúca svadobná pieseň :D).
Mojou novou vášňou sa stala korejská k-pop skupina BTS (poslednú dobu fičím na všetkom, čo je nejako úzko spojené s Kóreou.. tou Južnou). Hlavne milujem ich Baepsae a Save me.

2 komentáre:

  1. Ako si tak o tebe čítam, jeden bod za druhým prídeš mi ako sympatická osôbka... posledný bod: Imagine Dragons♥ ...jeej už som do teba zaľúbená :D :D :D

    OdpovedaťOdstrániť